Еберле има 2 гола и асистенция, когато Кракен победи Блу Джакетс с 4-2
AP News | 2024-01-29 | 07:16:49

СИАТЪЛ (АП) — Джордан Ебърле отбеляза два гола и асистенция в първия период с три гола на Сиатъл, а Кракен победи Кълъмбъс Блу Джакетс 4-2 в неделя вечерта.

Джаред Маккан отбеляза гол и асистенция, Брандън Танев също вкара, а Оливър Бьоркстранд направи две асистенции, докато Сиатъл удължи точковата си серия до три мача (2-0-1) . Джоуи Дакорд спря 30 удара.

Егор Чинахов се разписа два пъти в третия период за Кълъмбъс, а Даниил Тарасов записа 23 спасявания. Сините якета загубиха седем от последните си девет мача (2-5-2).

Когато Дмитрий Воронков от Кълъмбъс беше изключен за задържане, Бьоркстранд отправи силен удар точно отвъд горната част на десния кръг. Еберле получи достатъчно пръчка пред мрежата, за да я прехвърли покрай Тарасов, за да открие резултата при 7:20 оставащи в първия период.

McCann направи 2-0 малко под 4 минути до края на периода, пробивайки отляво за пас на Eberle и удар от средата на левия кръг.

Eberle се нуждаеше само от 14 секунди от втората възможност за силна игра на Kraken, за да направи 3-0. Маккан отправи силен удар от левия кръг, който Тарасов спаси, но не успя да хване. С разхлабената шайба в гънката, Еберле влезе отдясно на Тарасов и я помете в далечната страна при 2:02 преди края.

Бьоркстранд получи втората си асистенция в играта, увеличавайки своя отбор- водещи точки общо до 40.

Чинахов изведе Сините якета на таблото с бекхендър в 7:12 на третия период. След това той ги дръпна в рамките на един при откъсване с оставащи 4:02.

Танев го спечели за Kraken с празна мрежа 13 секунди преди края.